niedziela, 25 października 2015

Dość!


Kobieta dość doskonała zabiera nas w bardzo nietypową podróż. Zwiedzić możesz całe spektrum konsekwencji jakie czekają na Ciebie Kobieto. Postacie się zmieniają, przyznam szczerze, że się w nich gubię. Podejrzewam jednak, że to celowy zabieg autorki. Prawdziwymi bohaterkami tej książki są role jakie przydzielane są nam Kobietom, przez społeczeństwo. Czyli przez wszystkich wokół, tylko nie przez nas same.

Wszystkie poradniki typu, zmień swoje życie w 30 dni mogą przykryć się kurzem, bo oto Sylwia Kubryńska daje nam tekst, który jak żaden inny zmotywuje Cię do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie... no chyba, że nie masz nic przeciwko temu, by ta książka opisywała Twoją historię życia.

I tak, nasza podróż zaczyna się i w sumie jednocześnie kończy od tego jakie wymagania są stawiane przed Tobą gdy jesteś Dziewczynką, Nastolatką, Kobietą w lustrze, Paszczurem, Narzeczoną, Żoną, Zakochaną Kobietą, Matką Polką, Babcią Polką, Kobietą Sukcesu, Kobietą w Kościele, Feministką, no i wreszcie Kobietą dość doskonałą. Napisałam kończy, bo te wymagania, oczekiwania i wtrącanie się w Twoje życie podcinają skrzydła. Czy na pewno jesteś sobą, gdy temu się poddajesz? Gdy osiągasz kolejny sukces, udowadniasz sobie czy innym, że Cię na to stać? To kwestia wartości jakie w sobie nosisz.

Zwłaszcza poczucia WŁASNEJ wartości.

Ta książka, nie poprowadzi Cię za rączkę i nie uraczy Cię poleceniami, co zrobić by być szczęśliwą babką, ta książka Ci pokaże co się stanie gdy nie poszukasz własnej drogi do szczęścia i nie określisz co jest ważne dla Ciebie w Twoim życiu.